• Planai

    Paskutinės pavasario dienos buvo apgaubtos žvarba ir dargana. Bandydama atsikratyti mane kamuojančios nuojautos ir alinančių sapnų, svajojau apie šiltą vasarą, keliones.

    – Noriu į Austriją, – atsidusau pirmadienio popietę leisdama mokyklos valgykloje. – Noriu į Vienos operos ir baleto teatrą. Su mama važiuodavome ten vasaros pradžioje. Ir dar, pasiilgau mudviejų apsilankymų Mörbisch. , vasaros pabaigoje. Žinai, kartais net tėtis leisdavosi drauge, – šildžiau širdį jaukiais prisiminimais. – Manau keliaujant, pavyktų atsikratyti tos bjaurios nuoj autos, kad įvyks kažkas nepataisomo, – guodžiausi Ingai, nekreipdama dėmesio, į su šilta šypsena, ją stebintį Kasparą.

    – Kodėl gi ne? – svajingai nusiteikusi Inga, užvertusi galvą užmerkė akis ir išskleidė rankas skrydžiui. – Viena, architektūra, muziejai ir OPERA, nuostabi mintis! Bet Austrija du kart per vasarą? – susiraukė. – O jei Paryžius? – gudriai prisimerkė. – Gi sutiktum vieną operą iškeisti į pasirodymą Moulin Rouge? – išsišiepė, rodydama savo akinamai baltus dantis.

    – Sutikčiau su bet kuo, kad tik pabėgčiau nuo savęs, – nusijuokiau.

    – Tuomet sutarta, bėgsim į Paryžių, – išdainavo Inga.

    – O palapinės ir Molėtų jums neužtektų? – supurkštavo, su stikline sulčių rankoje, mus pasiekusi Milda, nepritariamai raukydama savo mažą nosytę.

    Susigėdusi nervingai prikandau apatinę lūpą ir nudelbiau akis į stalą.

    „Kaip nesmagiai gavosi, – nuraudau. – Milda tiek kartų dalinosi savo svajonėmis apie keliones. Šalis, kurių nematė, bet svajoja aplankyti. Man, Ingai, viskas atrodė taip paprasta. Mildai – ne.“

    Mano neramias mintis nutraukė, entuziazmu spinduliuojantys „dvyniai“, kuriuos nešinus maisto padėklais, pasiekė pokalbio nuotrupos.

    – Palapinės? Kokia šauni mintis! – entuziastingai pritarė Mildai gudriai besišypsantis Johanas. – Puiki proga Alexandrai pabendrauti su uodais ir erkėmis, – juokėsi žvelgdamas į mano surūgusį veidą, vos užsiminus apie gyvenimą laukinėje gamtoje.

    – Ne tik palapinės! Dar Viena ir Paryžius, – purkštelėjo suirzusi Inga, įgarsindama mano mintis.

    – Net trys kelionės? – nusistebėjo Nikolas. – Įdomu kaip mums pavyks viską suderinti? – susimąstė žiūrėdamas į Johaną.

    – Suderinti? – nustebau.

    – Jei tik yra noras, galime pabandyti viską suderinti, – mąsliai linktelėjo mano angelas. – Jei važiuotume savo automobiliais, o apsistotume pas giminaičius, – gudriai žvelgdamas į Ingą nusišypsojo Nikolas.

    – Išlaidos būtų gan kuklios, – choru raportavo Inga ir Johanas, gudriai žvelgdami vienas kitam į akis.

    Planavimas įsibėgėjo. Stebėdama aplinką, jaukiai įsitryniau, į už manęs, ant tos pat kedės, įslydusio Nikolo krūtinę. Šalimais subangavo auksinės Ingos garbanos, pritraukdamos kelių pro šalį einančių vaikinų susižavėjusius žvilgsnius, Kasparo tai netrikdė. Mažai kas galėjo atsispirti angelų grožiui, tiksliau – niekas, bet nebuvau tikra, ar Kasparas jau žinojo, kad prie mokyklos valgyklos stalo, sėdi sunėręs pirštus, su nuostabia, nemirtinga būtybe.

    – Gerai nugirdau? Kažkur važiuojame? – pasmalsavo prie mūsų, su lėkšte rankoje, priartėjęs Aurimas. Jo veidą puošė smalsi šypsena, stipriai suspaustos lūpos bylojo apie drovumą.

    Žvelgdama į Mildos brolį, negalėjau atsidžiaugti, kaip po visų negandų pasikeitė ir atsiskleidė Aurimas. Gyvybingas, jautrus, žingeidus svajotojas. Tai pastebėjo ir kelios merginos mokykloje, bet jų draugystė ilgai neužsitęsdavo, nes po pamokų Aurimas daug dirbo, o merginoms reikėjo dėmesio.

    Pajutau kaip įsitempia mano liemenį apsiviję Nikolo rankos. Atsargiai pasukau galvą, Nikolas medžioklio žvilgsniu vėrė Aurimą. Atsargiai stuktelėjau savo vaikinui alkūne į šonkaulius.

    – Liaukis.

    – Tuomet liaukis juo žavėtis, – Nikolas įžūliai žvelgė man į akis.

    „Pavydi?“ – negalėjau nuslėpti nuostabos veide ir susilaukiau atitinkamo atsakymo žvilgsniu, kuris bylojo tik vieną:

    – „STAIGMENA!“

Po žvaigždėtu dangum (Demonai, kurie mane saugo II dalis)
  • Viešnia

    Johanas užsikvatojo, supykusi kištelėjau liežuvį, kad ir kaip kvailai tai atrodė. Mano maivymasis nesustabdė Johano, jis mirktelėjo man ir jau žiojosi kažką sakyti, bet mūsų pasirodymą nutraukė niekad nenaudojamo durų skambučio melodija.

    – Atidarysiu, – šūktelėjau išsmukdama Nikolui iš rankų, įbėgusi vidun nuskuodžiau į holą.

    Dar neatvėrus durų išpūčiau akis.

    „Lisa? Ar taip gali būti?“ – negalėjau patikėti atplėšdama duris.

    – Lisa? K–kaip? – sušukau nustebusi.

    – Tu pamiršai mane, Alexandra, – iškniaukė Lisa savo verksmingu balsu.

    – Ne, nepamiršau. Kalbėjome telefonu vos prieš savaitę, – raminau draugę apsivydama rankomis jos smulkučius pečius.

    – Ką tu čia veiki? – man už nugaros nugriaudėjęs Nikolo balsas nebuvo nei svetingas, nei malonus.

    – Ramiai, viskas gerai, – raminau Nikolą.

    – Niekas nėra gerai, kai tokios kaip ji yra šalia tavęs, – nenusileido jis.

    Lisa susigūžė.

    – Ką tu čia pamiršai? – Nikolo tonas buvo be kompromisų.

    – Nikolai, liaukis, čia gi Lisa. Mes draugavome Hamburge. Ėjome į vieną klasę. Leisdavome kartu savaitgalius ir bendravome net man išvykus į Lietuvą.

    Dar stipriau apglėbiau ėmusią virpėti Lisą.

    – Kaip tau tai pavyko? – stebėjausi. – Sakei, kad išvažiuoji su tėvais į Italiją?

    – Aš tavęs pasiilgau, – suinkštė Lisa kaip kaprizingas vaikas. Jos akis puošė ašaros, patempta lūpa bylojo apie besiveržiančią raudą.

    – Paleisk ją, – prišokęs Nikolas išplėšė Lisą man iš glėbio.

    – Kas tau darosi? – supykau. – Ar nematai, kad jai ir taip liūdna?

    – Jai visuomet liūdna ir ji visuomet tame liūdesyje skandina kitus, – per sukastus dantis iškošė Nikolas.

    – Jūs pažystami? – nustebau.

Po žvaigždėtu dangum (Demonai, kurie mane saugo II dalis)
  • Kelionė

    Kelionė į Molėtus prasidėjo gerą nuotaiką žadantį, saulėtą rytą. Automobilių stogus puošė irklentės, bagažinės buvo prikimštos palapinių, lagaminų ir maisto atsargų. Visi šypsojosi, gal tik Inga buvo šiek tiek apniukusi, Milda ir Sima nuolat juokėsi ir svaidė viena kitai juokelius. Vaikinai dar kartą aptarinėjo mūsų laukiantį maršrutą.

    Supažindinti su Lise, kaip ją vadino angelai, mano draugai nei sutriko, nei nustebo. Įsodinta į galingo šešiaviečio Mercedes Benz GLS SUV sėdynę, šalia ją akylai stebinčio Johano, Lisė sėdėjo tyki ir net atsargūs Kasparo pakalbinimai angliškai, bei keli jo papasakoti juokeliai, nepadėjo nuleisti nuo įtampos užkilusių merginos pečių. Inga nebuvo sužavėta Lisės dalyvavimu, tačiau įvertino Kasparo pastangas ir prigludo prie jo atsilošusi galinėje sėdynėje.

    Atrodė mūsų entuziazmo niekas neįveiks, bet...

    Pakeliui į Molėtus, sugedo Aurimo automobilis. Ir jokie angelai ar demonai čia buvo nekalti. Tiesiog jis buvo senas ir tai kažkada turėjo įvykti.

    „Tik kodėl būtent dabar, kai įveikėme vos pusę kelio?“ – nerimavau.

    Mačiau koks sugniuždytas jautėsi Aurimas. Kaip sutrikusi į sugedusį automobilį žvelgė Milda. Tik tas sutrikimas ir panika truko ne ilgai. Pastatę mūsų automobilį šalikelėje, angelai pasiraitojo rankoves. Atlupę Aurimo automobilio kapotą, jie ėmė kalbėti tarpusavyje „angelų“ kalba. Galiausiai naršė telefonuose, kažkam skambino ir klausinėjo, klausinėjo. Kol netikėtai Nikolas iškėlė į viršų ranką ir sušuko „BINGO“. Po „bingo“, „dvyniai“ čiupo sutrikusį Aurimą ir trys tikrai neprastai atrodantys vaikinai sušokę į didžiulį automobilį, nurūko atgal link Kauno, su savimi išsiveždami ir mažutę Lisę.

    – Ar kas nors paaiškins man, kas čia vyksta? – surūgusi Sima žvelgė į nusiminusią Mildą.

    – Nikolas sakė, kad nenutiko nieko nepataisomo. Jie išvažiavo nupirkti detalės, grįžę ją pakeis ir vyksime toliau, – įsiterpė į pakelės medį atsirėmęs Kasparas, slopindamas įsiaudrinusią Simoną.

    – Ir kodėl aš taip stipriai noriu valgyti, – suinkštė per atviras Aurimo automobilio dureles, kojas nukabinusi Inga.

    Matyt dėl šių nevykusių aplinkybių kaltę jaučianti Milda, pašoko iš vietos, nubėgo prie bagažinės ir sugrįžusi ištiesė Ingai bananą.

    – Oi kaip ačiū, – išsišiepė nuoširdžiai apsidžiaugusi Inga, švaistydamasi plačia, savo lininės palaidinės rankove.

    – Gi sakiau, – prie Ingos priėjęs Kasparas švelniai paglostė jai kelius ir vėl sugrįžo į pavėsį.

    Greitai išlupusi bananą, ši atsilaužė pusę, o likusią dalį ištiesė Mildai.

    – O Dieve, išgelbėjai man gyvybę, – atsiduso kramtydama pirmą kąsnį Inga. – Mūsų maistas sudėtas bagažinės gilumoje. Jis užkrautas lagaminais. Prieš vaikinams išvažiuojant detalių, Kasparas siūlė iškrauti bagažinę, bet visiška nesąmonė griauti visą tvarką, dėl gabalėlio banano. Tikrai nesugebėčiau antrą kartą visko taip puikiai sugrūsti į tą mažą bagažinę, – purkštavo.

    Ingos tarškėjimas padėjo Mildai atsipalaiduoti, apramino Simoną ir vis vien buvau tikra, kad tokia pradžia nežada nieko gero.

Po žvaigždėtu dangum (Demonai, kurie mane saugo II dalis)
  • Rousė

    Pagaliau išvažiavome į laukymę. Prieš akis atsvėrė nuostabaus grožio sodyba. Visų pirma pasimatė trys, gan masyvūs lakuotų stačiakampių sienojų rąstiniai gyvenamieji namai, į mus spoksantys per juodais rėmais apvestus, spindinčius langus. Sodybą saugojo ramybę žadanti medinė tvora. Palei ją, žavėdami ir džiugindami širdį žydėjo įvairiaspalviai vėdrynai. Namų sienomis kopė raganės, šen bei ten puikavosi rožių krūmai. Čia pat buvo mano iš tolo matytas kluonas nendriniu stogu. Toliau šmėžavo didėlė daili pavėsinė, joje rikiavosi patogūs lauko baldai, išdidžiai pūpsojo kiaušinio formos Grilis. Tolumoje akis kabino arklides ir nuostabaus grožio ežerą. Nuo pagrindinio pastato, link ežero driekėsi platus akmenimis grįstas takas, nepasiekęs ežero jis skilo į dvi dalis, dešinės atšakos gale krantą juosė smėlio paplūdimys.

    – Kaip gražu, – atsidusau.

    Akys bėgiojo nuo vieno statinio prie kito. Atsivėrus telefonu valdomiems vartams, Nikolas įvažiavo į kiemą ir pastatęs automobilį didelėje, akmenimis grįstoje aikštelėje, išlipo. Apėjęs automobilį atvėrė keleivio dureles, iškėlė mane iš mašinos ir apkabino.

    – Atleisk. Mes seni kvailiai, – švelniai glostė plaukus ir nugarą.

    Linktelėjau, nuo šilumos nuslydusios mano pakaušiu pašiurpo oda, kojos suminkštėjo.

    – Ačiū, – sumurmėjo į plaukus.

    Tylėjau, gėriau į save jo pavasarinio lietaus kvapą, bijojau, kad jei jis mane paleis, aš sudušiu, kaip maža porcelianinė balerina.

    – Tai sakai pažystami išvyko į kelionę ir paprašė prižiūrėti jų gyvūnėlius? – nužvelgusi nuostabaus grožio kaimo turizmo sodybą, išlemeno Sima.

    – Taip, jie jau senokai norėjo išvykti, bet niekas neapsiėmė pabūti su jų ožka, keliais žirgais, šunimi ir vištom.

    – O ką mums reikės daryti su ta ožka? – priėjęs nusistebėjo Aurimas.

    – Maitinti, pamelžti, – nusijuokė šalimais atsistojęs Johanas.

    Mačiau kaip išsiplėtė Aurimo akys.

    – Aš šersiu gyvulius, galiu net mėžti tvartą, – greitai raportavo Aurimas, matyt išsigandęs, kad teks melžti ožką.

    – Nieko jums nereikės mėžti ir melžti, – pasigirdo nepažystamas, bet labai tvirtas merginos balsas ir visi nuo automobilių atsigręžė jo link.

    – Rousė? – nustebęs Johanas, atsiskyrė nuo mūsų grupelės ir greitu žingsniu nuskuodė pasitikti nuostabiai dailios merginos.

Po žvaigždėtu dangum (Demonai, kurie mane saugo II dalis)